Univerzitná knižnica KU Ružomberok

Autor: Jakub Druska | 15.12.2011 o 18:06 | (upravené 15.12.2011 o 18:22) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  130x

Univerzitná knižnica je knižnično-informačným pracoviskom Katolíckej univerzity v Ružomberku a funguje pod vedením p. Anny Parigalovej a sestry Tapity.

Svojim poslucháčom ponúka možnosť vypožičiavania kníh, práce s vlastným notebookom, alebo aj univerzitným počítačom. Pre študentov, ktorí pri svojej príprave na štúdium potrebujú pokojnú atmosféru sú k dispozícii priestory študovne. Jednou z mnohých výhod knižnice je, že bibliograficky registruje a uschováva publikácie vedeckých pracovníkov, vyučujúcich i interných doktorandov. Takisto sprístupňuje viaceré informačné zdroje ako sú napríklad knihy, denníky, časopisy, bakalárske a diplomové práce,...

Výpožičnou službou knižnice je vypožičanie danej knihy na dobu jedného týždňa, alebo najviac jedného mesiaca. Pričom je však nutné dodržať výpožičnú lehotu, pretože ten, kto si knihu požičia  za ňu plne zodpovedá. Dva dni pred skončením výpožičnej doby je čitateľovi e-mailom zaslaná upomienka. V najhoršom prípade možno knihy vrátiť do tzv. biblioboxov. Pri nedodržaní stanoveného termínu vrátenia knihy je oneskorenie peňažne sankcionované.

Naopak prezenčné knihy je možné používať len v priestoroch knižnice. Ak je kniha, ktorú  čitateľ nutne potrebuje požičaná, je možné rezervovať si knihu pri výpožičnom pulte. Odtiaľ čitateľa e-mailom pracovníčky knižnice informujú o dostupnosti knihy.

Dnes sú medzi študentmi preferované on-line katalógy, rýchlo a jednoducho ovládateľné z pohodlia domova.

Do pozornosti sa uvádza medziknižničná výpožičná služba, ktorá je spoplatnená, nakoľko je potrebné objednať periodiká, alebo nedostupné knihy z iných knižníc, s ktorými UKKU spolupracuje.

V prípade akýchkoľvek nezrovnalostí sa stačí obrátiť na pracovníčky UKKU, ktoré s ochotou rady pomôžu a zodpovedajú na otázky čitateľov každý pracovný deň, podobne ako aj v sobotu v doobedňajších hodinách.

Autor článku: Lucia Melková

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Deti dospievajú neskôr, dvadsaťpäť rokov je nových osemnásť. Ľudstvo si to môže dovoliť

Vedci naznačujú, že ľudia dnes dospievajú pomalšie.

Čo je nové na SME

Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý. Kandidáti na župana budú odpovedať na vaše otázky

SMEnaživo: Príďte diskutovať s kandidátmi na bratislavského župana.


Už ste čítali?